Osiedle Akademickie

Osiedle Akademickie

Informacje na temat dostępu do sieci

Na terenie całego Osiedla Akademickiego (Domy Studenckie nr 1-4) jest całodobowy bezpłatny dostęp do przewodowej sieci Internet.

Nie jest dostępna sieć bezprzewodowa (Wi-Fi)!

Informacje te nie dotyczą Domu Studenta nr 5.

Jak uzyskać dostęp do sieci Internet?

Każdy student/mieszkaniec Osiedla Akademickiego, który chce uzyskać dostęp do zasobów sieci Internet musi podłączyć kabel Ethernet do gniazda znajdującego się na ścianie do urządzenia końcowego.

Uwaga!

Kabel sieciowy jak i karta sieciowa muszą być sprawne (w przypadku kart sieciowych sterownik musi pracować poprawnie), w przeciwnym wypadku system w sytuacji stwierdzenia wystąpienia nawet niewielkich odchyleń w poprawnym funkcjonowaniu w sposób automatyczny wyłączy gniazdo sieciowe w pokoju.

Mam router, mogę podłączyć go do sieci?

Tak, pod warunkiem, że jest to router DSL/xDSL. Absolutnie zabronione jest wykorzystywanie routerów 3G-LTE oraz routerów ADSL/VDSL (Neostrada, Netia itp.) ze względu na możliwość uszkodzenia oraz zablokowania sieci.

Mam problemy z siecią, co robić?

Przede wszystkim: sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone. Jeśli tak to zweryfikuj, czy na komputerze lub urządzeniu dostępowym nie masz wpisanej konfiguracji, która jest niezgodna z tą w naszej sieci. Miej na uwadze, że adres od nas jest uzyskiwany automatycznie.

Pamiętaj, że nie ponosimy odpowiedzialności za błędną konfigurację karty sieciowej oraz uszkodzony kabel Ethernet.

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu, napisz do nas:

Zgłoszenie awarii dostępu do sieci – Osiedle Akademickie

Sprawdź prędkość swojego połącznenia.